جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل از اجرای همایش ملی «ارتقای نشاط و سلامت بانوان» خبر داد

   گفتگو با رئیس گروه ورزش بانوان

   رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل از اجرای همایش ملی «ارتقای نشاط و سلامت بانوان» خبر داد

   رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل از اجرای همایش ملی «ارتقای نشاط و سلامت بانوان» خبر داد

   کاظمی: این همایش ساعت 8 تا 10 صبح روز شنبه 11 آبان در تمامی شهرستان های استان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان،شهلا کاظمی رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، در گفتگو با کارشناس روابط عمومی اداره کل ضمن تبریک هفته ملی سلامت به تمامی بانوان از برگزاری همایش ملی «ارتقای نشاط و سلامت بانوان» در استان خبر داد و افزود: این همایش ساعت 8 تا 10 صبح روز شنبه 11 آبان در تمامی شهرستان های استان برگزارشد.

   وی در مورد اجرای طرح پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان توضیح داد:
   پویش ملی ارتقای نشاط و سلامت زنان با ورزش به مناسبت گرامیداشت هفته ملی سلامت بانوان با شعار ورزش_ شادابی_آرامش به صورت همزمان در سراسر کشور برای بانوان شاغل روز 98/8/11 برگزار شد.
   این همایش با رویکرد نهادینه سازی فعالیت های ورزشی برگزار می شود و ایجاد شادابی و نشاط، افزایش سواد حرکتی در بین بانوان شاغل، غنی سازی و کیفیت بخشی به اوقات فراغت کارکنان بانوان دستگاه های اجرایی و ارتقای سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی شاغلین از مهم ترین اهداف اجرای این طرح می باشد.
   این برنامه شامل پیاده روی، حرکات ورزشی مؤثر در محیط کار، نرمش، غربالگری سرطان سینه، میز امداد شامل سنجش فشار خون و قند خون و همینطور مسابقات ورزشی برگزار می شود و از عموم بانوان دعوت می شود در این همایش و پویش ملی شرکت نمایند.
   مسئول امور ورزش بانوان اداره کل با اشاره به اهمیت ورزش در تأمین سلامت عمومی جامعه و جای دادن ورزش همگانی در سبد همه خانواده ها اظهار داشت: فرهنگ سازی و همگانی کردن ورزش در جامعه می تواند عامل بازدارنده ی بسیاری از بیماری ها بوده و کم هزینه تر از دارو و درمان است.

   کاظمی در ادامه و در پاسخ به این سوال که اجرای این طرح در میان کارمندان چه تاثیراتی در پی دارد توضیح داد:
   ترویج ورزش در میان کارمندان موجب ایجاد صمیمیت بیشتر میان کارمندان و بالا رفتن بهره وری در کار ونشاط و سرزندگی است وعلاوه بر این جلوگیری از افسردگی و فرسایش شغلی و ارتقای سلامتی نیز از دیگر مزایای اجرای این طرح است.
   وی با بیان اینکه ورزش بانوان استان برای شاغلین دستگاه های اجرایی در هر ماه در یک رشته ی ورزشی یک مسابقه برگزار می نماید تصریح کرد: این برنامه از اسفند سال 97 آغاز و تا سال 1400 ادامه دارد و از تمامی بانوان شاغل دعوت به عمل می آید در مسابقات شرکت کرده موجب رونق این رقابت ها شوند.

   از رئیس ورزش گروه بانوان اداره کل سؤال کردیم آیا برنامه های دیگری نیز برای شاغلین در نظر دارید؟
   پاسخ ایشان به این سؤال: طرح اوقات فراغت با ورزش از دیگر طرح هایی است که شرکت کنندگان در طرح باید شامل( کارمند، مادر، دختر و خواهر) باشند و در واقع به صورت خانوادگی برگزار می شود.
   وی اظهار کرد: با توجه به اینکه بانوان شاغل به سبب عدم توجه به ورزش جزو آسیب پذیرترین قشر جامعه به شمار می روند برهمین اساس باید ورزش را جزو اولویت های برنامه خود قرار دهند.
   اخبار مرتبط
زنجان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,016,259
تعداد بازدید امروز : 134
تعداد بازدید دیروز : 521
آخرین به روزرسانی : 1398/09/19
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.