جمهوری اسلامی ایران
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل
   
  • رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل از اجرای فاز3 طرح ساختار قامتی زنان روستایی خبر داد

   رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل از اجرای فاز3 طرح ساختار قامتی زنان روستایی خبر داد

    رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل از اجرای فاز3 طرح ساختار قامتی زنان روستایی خبر داد

   کاظمی اظهار کرد: در اجرای فاز 3 این طرح تعداد روستا ها از 130 به 160 روستا افزایش یافته است.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، شهلا کاظمی رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل در گفتگو با کارشناس روابط عمومی از اجرای فاز3 طرح ساختار قامتی زنان روستایی خبر دادو افزود: در اجرای فاز 3 این طرح تعداد روستا ها از 130 به 160 روستا افزایش یافته است.
   وی با بیان اینکه غربالگری انجام شده در این طرح نیز در فاز سوم از تعداد 3800 نفر 40 درصد افزایش خواهد داشت تصریح کرد: از کارشناسان و کارشناسان ارشد تربیت بدنی که دارای شغل نیستند جهت اجرای این طرح و استفاده حداکثری از ظرفیت فارغ التحصیلان این رشته با برگزاری کارگاه های آموزشی پیش از طرح، بهره گرفته شده است.
   رئیس گروه بانوان اداره کل در ادامه و در تبیین چگونگی اجرای این طرح اظهار داشت: در فاز 3 این طرح افراد از نظر ناهنجاری مورد سنجش قرار خواهند گرفت و حرکات اصلاحی به این افراد آموزش داده خواهد شد و در فاز 4 طرح که در اردیبهشت ماه برگزار می شود بازخوردهای اجرای آن بررسی خواهد شد.
   برای ورزش بانوان شاغل چه کرده اید؟
   وی با اشاره به مسئولیت خطیر و ارزشمند زنان شاغل در خانه و در محل کار و با تاکید بر اهمیت سلامتی و شادابی این قشر از اجرای طرح سنجش ساختار قامتی برای زنان شاغل در دستگاه های دولتی در آذر ماه 98 خبر داد وافزود: هدف از اجرای این طرح سنجش سلامت جسمانی و فیزیکی زنان شاغل بوده و در صورت وجود مشکلات ساختاری حرکات اصلاحی آموزش داده می شود.
   کاظمی توضیحات بیشتری در این مورد داد و گفت: این کار در راستای ترویج فعالیت های بدنی و شادابی انجام می شود و حرکات اصلاحی برای افراد به صورت فرد به فرد آموزش داده می شود و پس از 3 ماه بازخورد ها ونتایج بررسی خواهد شد و همچنین روش های پیشگیری از مشکلات حرکتی به بانوان شاغل در خصوص الگوهای ناصحیح نشستن، راه رفتن وایستادن سبب مشکلات و فقر حرکتی در افراد می شود که می توان با تغییر الگوهای حرکتی از بروز آن جلوگیری کرد.
   رئیس گروه ورزش بانوان افزود: این طرح از آذر ماه آغاز خواهد شد که باید از طریق مشاوران امور بانوان دستگاه های اجرایی در سطوح ادارات استان اطلاع رسانی شده و انتظار داریم همه بانوان شاغل در این طرح ملی حضور داشته باشند.
   شهلا کاظمی در پاسخ به این سؤال که چه کارهای دیگری برای ترویج ورزش برای بانوان انجام شده است به اجرای چند طرح ملی اشاره کرد واینطور گزارش کرد:
   پویش ملی ارتقای نشاط وسلامت زنان شاغل با ورزش به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان پویش ملی با شعار ورزش، شادابی و آرامش در 16 آبان ماه روز شنبه بصورت سراسری در پارک بانوان زنجان برگزار شد که در شهر زنجان 350 نفر در این پویش ملی حضور داشتند و برنامه هایی از قبیل پیاده روی، نرمش و آموزش حرکات ورزشی و غربالگری سرطان سینه با حضور پزشکان و برگزاری مسابقات انجام شد.
   نماینده ی گروه ورزش بانوان افزود: در تلاشیم و پیگیر این موضوع هستیم که بتوانیم اجرای طرح پویش ملی ارتقای سلامت زنان شاغل را به صورت 2 بار در ماه برسانیم.
   ضمنا برنامه مسابقات ورزشی برای زنان شاغل در هر ماه در یک رشته ی ورزشی را داریم که این برنامه از اسفند 97 کلید خورده و تا سال 1400 ادامه خواهد داشت و انتظار داریم بانوان شاغل جهت سلامتی و نشاط و شادابی خود حضور مستمر داشته باشند.
   وی گفت: نشست تخصصی با مسئولین ورزش بانوان شهرستان ها در روز دوشنبه 20 /8/ 98 در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد و در این نشست بر تعامل بیشتر نواب رئیس شهرستان ها با نایب رئیسان استانی و فعال سازی هیئت های ورزشی در شهرستان ها و انتخاب بانوان فعال وتوانمند به عنوان رئیس و نایب رئیس در شهرستان ها تاکید شد.
   کاظمی همچنین اظهار داشت: اجرای طرح های ملی مثل طرح پارک گام، جشنواره دا، جشنواره تطبیقی محله محور، جام نشاط و تندرستی، اوقات فراغت با ورزش برای شاغلین نیز تا پایان سال 1400 ادامه خواهد داشت.
   اخبار مرتبط
زنجان - اداره کل ورزش و جوانان
مجموع بازدیدها : 1,009,521
تعداد بازدید امروز : 396
تعداد بازدید دیروز : 2,494
آخرین به روزرسانی : 1398/09/18
کلیه حقوق متعلق به وزارت ورزش و جوانان می باشد.